† Velká válka a Řád německých rytířů †

12. 10. 2018

Činnost Německého řádu (Řádu německých rytířů) je dodnes opředena řadou mýtů, které mnohdy zastiňují jeho skutečnou roli a úlohu v novodobých dějinách, a právě proto je smyslem výstavy připomenout činnost řádových bratrů a sester během první světové války.

Vystaveny budou velkoformátové fotografie zachycující řádové aktivity jak na jednotlivých válečných frontách, tak v zázemí, a to zejména v jeho jednotlivých slezských působištích. Návštěvníci budou seznámeni nejen se zdravotní péčí o raněné vojáky ve frontových lazaretech a nemocnicích, ale i sociálními službami pro chudé. Většina prezentovaných fotografií bude vystavena úplně poprvé, přičemž budou doplněny raritními zdravotnickými exponáty používanými frontovými lékaři během první světové války. Výstava se koná jako připomínka konce tzv. velké války a jejím spolupořadatelem je Zemský archiv v Opavě.

Výstava bude probíhat od 1. listopadu do 10. prosince 2018 v Historické výstavní budově SZM (Komenského 10, Opava).Velká válka a Řád německých rytířů, Řád německých rytířů, Německý řád, Česká provincie řádu bratří domu Panny Marie v Jeruzalémě, Deutscher Orden

Velká válka a Řád německých rytířůZpět na více zpráv.