† Generální kapitula Německého řádu †

20. 8. 2018

Od 20. srpna 2018 se Generální kapitula Německého řádu setká v sídle Velmistra ve Vídni. Každých šest let se delegáti bratří, sester a familiářů ze šesti zemí shromáždí u Generální kapituly, aby zvolili nové vedení Řádu, přijali zprávy od vedení, provedli revizi aktuálních stanov a projednali nové věci a budoucnost Řádu, Řád to oznámil ve čtvrtek.

Zvláštní pozornost bude věnována 22. srpnu 2018, kdy se bude konat volba nového velmistra. J. Exc. Velmistr a Generální opat Německého řádu Mons. ThDr. Bruno Platter OT není k dispozici pro znovuzvolení. Po třech funkčních obdobích a osmnácti letech jako Velmistr a Generální opat Německého řádu, chtěl, aby položil vedení Řádu do mladších rukou, uvádí se v dopise Řádu.

"18 let je prostě dlouhá doba, takže je celkem rozumné, aby přišel další, je to normální proces", říká velmistr v rozhovoru.
Velmistr ještě neví, zda se vrátí do Jižního Tyrolska: "Bude také záviset na osobě mého nástupce a potřebách komunity. V prvním období po Generální kapitule budu určitě ve Vídni, abych mohl předat úřad. Po volbě nástupce jsem prostým bratrem Německého řádu, takže budu sloužit kde potřebují, ať již v Jižním Tyrolsku nebo jinde, to závisí na mém nástupci."

Zdroje: Kathpress, Vaticannews, Katholisch, StolGenerální kapitula Německého řádu 2018, Generalkapitel des Deutschen Ordens 2018, řád německých rytířů, německý řád, deutschen orden, česká provincie řádu bratří domu panny marie v jeruzalémě

Generální kapitula Německého řáduZpět na více zpráv.